Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Tuesday, 30 September 2014
Login |  Register 
 
Find Products or Services in your local community
 
KSCB Radio News US National Business Health & Science Political World Sports Top NPR Headlines Sports National Headlines
Thursday's Oklahoma Regional Scores
02/19/2010

Turpin 57 Texhoma 40

Turpin at Seiling Saturday night 8 PM

Texhoma vs. Ringwood Friday night at Seiling 8 PM

Hooker 56 Laverne 53

Hooker vs. Pond Creek-Hunter Friday at Seling 3 PM

Class B

Fargo 60 Balko 24

Forgan 70 Boise City 26

Arnett 72 Tyrone 42 (Bobcats eliminated)

Waynoka 77 Felt 57

Forgan vs. Fargo Saturday night at Buffalo 8 PM

Balko vs. Waynoka Friday at Buffalo 3 PM

Boise City vs. Arnett Friday at Buffalo 8 PM

Girls

Class A

Laverne 63 Beaver 37

Beaver vs. Okeene Friday at Seiling 6:30

Mooreland 66 Hooker 64 (Hooker eliminated) Class A Area I Regionals

Winners Bracket

Barnsdall 67, Copan 65

Garber 40, Ripley 34

Seiling 59, Pond Creek-Hunter 45

Turpin 57, Texhoma 40

Losers Bracket

Hooker 56, Laverne 53

Morrison 64, Olive 40

Ringwood 44, Okeene 34

Welch 74, Wesleyan (Bartlesville) Christian 51

Class A Area II Regionals

Winners Bracket

Cheyenne 60, Thomas Fay Custer 46

Fletcher 39, Velma-Alma 37, OT

Ft. Cobb-Broxton 52, Elmore City 36

Hydro-Eakly 43, Amber-Pocasset 38

Losers Bracket

Burns Flat-Dill City 46, Merritt 45

Fox 57, Bray-Doyle 54, OT

Sentinel 68, Alex 50

Sterling 55, Ninnekah 32

Class A Area III Regionals

Winners Bracket

Kiefer 59, Minco 52

Okarche 43, Oilton 37

Porter Consolidated 55, Porum 36

Quinton 74, Summit Christian 47

Losers Bracket

Depew 61, Okay 32

Strother 86, Wetumka 83, 2OT

Watts 59, Canadian 53

Class A Area IV Regionals

Winners Bracket

Caddo 55, Chattanooga 37

Ft. Towson 55, Smithville 36

Mason 57, Varnum 43

Red Oak 59, Kinta 42

Rock Creek 56, Stuart 48

Stratford 66, Allen 42

Losers Bracket

Bowlegs 58, Haileyville 57

Calera 60, Wilson 54

Howe 64, Wright City 58

McCurtain 74, Hanna 41

Class B Area I Regional Tournament

Winners Bracket

Fargo 60, Balko 24

Forgan 70, Boise City 26

Timberlake 60, Lomega 45

Losers Bracket

Arapaho/Butler (BK) 58, Sharon-Mutual 40

Arnett 72, Tyrone 42

Kremlin-Hillsdale 55, Burlington 53

Waynoka 77, Felt 57

Class B Area II Regional Tournament

Big Pasture 55, Geronimo 46

Earlsboro 50, Asher 45

Lookeba-Sickles 56, Hammon 50

Winners Bracket

Duke 41, Blair 36

Indiahoma 55, Turner 41

Union City 71, Paoli 52

Vici 57, Erick/Sweetwater 56

Losers Bracket

Olustee 44, Eldorado 43

Verden 58, Corn Bible Academy 37

Class B Area III Regional Tournament

Glencoe 85, Claremore Christian 42

Paden 61, Prue 45

Winners Bracket

Binger-Oney 77, Coyle 73

Frontier 79, Deer Creek 45

New Lima 64, Boynton-Moton 50

Losers Bracket

Braggs 74, Butner 67

Medford 53, Shidler 42

Mulhall-Orlando 65, Oklahoma Christian Academy 60

Class B Area IV Regional Tournament

Winners Bracket

Eagletown 56, Pittsburg 49

Roff 94, Coleman 31

Losers Bracket

Battiest 42, Kiowa 37

Mill Creek 37, Caney 32

Moss 66, Henryetta 60, OT

OCSAA Tournament

Rejoice Christian School 36, Wright Christian 22

Girls Basketball

Booker T. Washington 64, Tulsa Rogers 38

Claremore 61, Tahlequah 29

Class A Area I Regionals

Winners Bracket

Copan 69, Barnsdall 46

Laverne 63, Beaver 37

Ripley 42, Garber 28

Seiling 48, Cashion 34

Losers Bracket

Afton 66, South Coffeyville 43

Okeene 49, Pond Creek-Hunter 34

Olive 47, Morrison 44

Class A Area II Regionals

Sterling 52, Maysville 37

Winners Bracket

Amber-Pocasset 41, Sentinel 29

Fletcher 42, Bray-Doyle 38

Ft. Cobb-Broxton 69, Ninnekah 48

Merritt 52, Burns Flat-Dill City 44, OT

Losers Bracket

Hydro-Eakly 64, Macomb 47

Thomas Fay Custer 66, Cheyenne 44

Velma-Alma 49, Marlow 24

Class A Area III Regionals

Winners Bracket

Calumet 78, Indianola 49

Dewar 84, Oaks 17

Okarche 42, Davenport 24

Losers Bracket

Depew 51, Oilton 29

Kiefer 48, Minco 28

Porter Consolidated 38, Porum 37

Class A Area IV Regionals

Winners Bracket

Boswell 50, Rock Creek 45

Chattanooga 59, Caddo 25

Howe 53, Rattan 29

Sasakwa 60, Wayne 51

Losers Bracket

Allen 50, Stratford 39

Stonewall 56, Waurika 44

Wright City 28, Clayton 23

Class B Area I Regional Tournament

Winners Bracket

Balko 51, Shattuck 47, OT

Erick/Sweetwater 36, Vici 26

Forgan 52, Boise City 32

Lomega 51, Timberlake 44

Losers Bracket

Burlington 48, Waukomis 40

Fargo 53, Tyrone 34

Fort Supply 56, Keyes 37

Leedey 45, Arapaho/Butler (BK) 39

Class B Area II Regional Tournament

Winners Bracket

Cyril 45, Big Pasture 31

Earlsboro 57, Paoli 41

Hammon 45, Verden 44

Olustee 56, Eldorado 41

Losers Bracket

Corn Bible Academy 44, Lookeba-Sickles 34

Duke 30, Blair 20

Southwest Covenant 66, Asher 46

Thackerville 45, Temple 36

Class B Area III Regional Tournament

Winners Bracket

Frontier 59, Deer Creek-Lamont 29

Glencoe 67, Bluejacket 44

Mulhall-Orlando 59, Binger-Oney 44

New Lima 49, Boynton-Moton 47

Losers Bracket

Agra 63, White Oak 35

Butner 59, Webbers Falls 47

Cimarron 54, Drummond 52, OT

Medford 56, Shidler 40

Class B Area IV Regional Tournament

Winners Bracket

Kiowa 64, Eagletown 51

Moss 86, Mason 21

Red Oak 46, McCurtain 30

Tupelo 42, Caney 34

Losers Bracket

Bokoshe 56, Panola 43

Coleman 48, Roff 42

LeFlore 49, Pittsburg 47

Schulter 56, Calvin 35

Class B

Balko 51 Shattuck 47 OT

Forgan 52 Boise City 32

Fargo 53 Tyrone 34 (Tyrone eliminated)

Fort Supply 56 Keyes 37 (Keyes eliminated)

Forgan vs. Balko Saturday at Buffalo 6:30 PM

Boise City vs. Fargon Friday at Buffalo 6:30 PM

Complete Class A and B Regional Scores

© Copyright KSCB News
You will need to be logged in to leave a comment.
Please Login

characters left

The posting of advertisements, profanity, or personal attacks is prohibited.
Click here to review our Terms of Use.



MOST VIEWED STORIES
Police Investigate Homicide In Dodge City
Two Semi's Collide On Highway 54, One Injured
Sanitation Truck Rolls, Injures Driver
Jerry Odle "Serves" Up Winning Duck
Man Arrested in Dodge City Killing
Sublette Man To Build Distillery On Historic Grounds In Dodge City
KDOT Announces Projects In Southwest Kansas
Duck Festival, Soup, Stew, Chili, Dessert Cook-Off This Saturday
Mosaic WIns KSCB's Cook Off
Bob Dole Makes Return to Liberal  
Click Here For All Stories

LATEST STORIES
Locals Weigh In On Highway Projects At KDOT Meeting
Redskins Rank Third in Soccer Poll
Seward Duo Qualifies for ITA Nationals
Teacher Retirements On The Rise
Seward Wins Oz Fest Classic
Liberal and Wichita North Settle for a Tie
Slatten Makes Podium at Lawrence Race
LHS Girls Competitive at Dodge City Tennis Tournament
Aggies Deliver Another Beat Down
Man Arrested in Dodge City Killing
Click Here For All Stories
Click Here for KSCB Talk Radio 1270 am
Click Here for B107.5
Click Here for The Legend 102.7
click Here for ozzBlog
Click Here for the Emergency Alert Hanbook

©2014 Seward County Broadcasting Company, Inc.
1410 N. Western Ave. Liberal, KS 67901

Emergency Alert System | EEO Public Report Form | The Public and Broadcasting

Powered by Radio Media Group